בוט לווטסאפ: הכלי שמשפר יעילות ומגדיל רווחיות

כיום יש כמה סוגים של בוטים לווטסאפ שהעסק יכול לייצר ושגם יצליחו להקל על התנהלות העסק ביומיום, גם יגדילו מכירות וגם ישפרו רווחיות. תכנון ובנייה חכמים של בוט לשירות ובוט נפרד למכירה יכולים לייצר שינוי מהיר מאד בעסק. 

 

אז מה חשוב לדעת על יצירת בוט לווטסאפ?

סוג מס' 1 - בוט לאיסוף לידים / בוט מכירות

בוט לאיסוף לידים או לביצוע מכירות הוא בוט חכם שמאפשר לבצע תהליך סינון של לידים ולמכור ללא מתן שירות של נציג.

כדי לייצר בוט כזה, חשוב לזהות את השאלות הנפוצות ואת הפרמטרים הרלוונטים 

לדוגמא: אדם שמתעניין בלימודי תואר במכללה מסוימת, ויש למכללה תנאי קבלה מסוימים, אז במקרה הזה הבוט יכול לבדוק האם, למשל, המתעניין עומד בתנאי הקבלה, לדוגמא יש למתעניין 12 שנות לימוד ותעודת בגרות, ובמידה וכן לשלוח פרטים על התואר הרלוונטי וגם להוסיף ליד במערכת שיאפשר לעקוב אחר הליד. 

לאחר מכן יושבים לבנות את הבוט תוך שימת דגש על יצירת תהליך קליל ונעים ללקוח שמתכתב עם הבוט מצד אחד ומצד שני, וידוא שהמענה יועבר לנציג אנושי כשיש צורך. 

כדי ללמוד עוד על אופן תפקוד הבוט, ניתן להתנסות עם הבוט לאיסוף לידים של טקסטר כאן בלחיצה.

2) בוט לשירות לקוחות בווטסאפ

בוט לשירות לקוחות הוא בוט חכם שנותן פרטי מידע אישי בהתבסס על זיהוי הלקוח. ממש כמו נציג אנושי שניגש למערכת ה-CRM ונותן ללקוח מידע בהתאם, גם הבוט יכול לעשות את זה ובמקרים רבים לספק שירות איכותי מהקצה עד הקצה.

לדוגמא: לקוח של חברת שליחויות שרוצה לברר איפה המשלוח שלו. 

במצב הזה, הבוט מבקש כמה פרטים לצורך אימות זהות הלקוח, ואז ניגש למערכת הCRM ושולף את מיקום החבילה וכל פרט מידע אחר שהעסק בוחר.

הרבה מאד פניות יכולות להיפתר מבלי מעורבות של נציג אנושי אבל כשצריך, אז חלק נוסף בעבודת הבוט הוא לזהות שהמקרה דורש מענה מורכב יותר ולפי זה, לנתב את השיחה לנציג רלוונטי, בהתאם לנושא.

אם נשתמש בדוגמא ממקודם, של חברת השליחויות, אזי אם החבילה של הלקוח אבדה או לא נאספה בזמן, הבוט יכול לנתב את השיחה למחלקה הרלוונטית בצורה עצמאית.

טקסטר עוזרת לך לייצר בוטים לווטסאפ לשיווק, מכירות ושירות >>