יצירת בוט לווטסאפ: לחסוך לעסק זמן ולהרוויח יותר כסף

בתור עסק, יש המון מה להרוויח מ”העסקת” בוטים שונים לווטסאפ. בוטים שמתקשרים ישירות עם הלקוח איפה שנוח לך (ווטסאפ היא אפליקציית התקשורת הפופולרית ביותר) מאפשרים חיסכון בזמן של עובדים, ייעול של שירות הלקוחות שהעסק שלך מציע וגם אפשרות למכור בצורה אוטומטית לגמרי (או לעזור לתהליך המכירה ולבשל את הלקוח עד לסגירה).

 

 

2 הבוטים לווטסאפ שכדאי לך ליישם בעסק

יש 2 סוגים של בוטים לווטסאפ שהעסק יכול לייצר ושגם יצליחו להקל על התנהלות העסק ביומיום, גם יגדילו מכירות וגם ישפרו רווחיות. תכנון ובנייה חכמים של בוט לשירות ובוט נפרד למכירה יכולים לייצר שינוי מהיר מאד באופן ההתנהלות וגם בשורה התחתונה של התוצאות העסקיות.

 

אבל, מאיפה להתחיל?

 

בשימוש במערכת טקסטר הלקוחות מקבלים ליווי והכוונה לאפיון הבוטים כך שיעבדו בצורה אופטימלית מהיום הראשון. כל מה שצריך לדעת זה מהו הצורך ומשם מתחילים לאפיין בוט חכם.

 

מה חשוב לדעת על יצירת בוט לווטסאפ?

סוג מס’ 1 – בוט לאיסוף לידים או בוט מכירות

 

בוט לידים או בוט מכירות (תלוי בעסק) הוא בוט חכם שמאפשר לבצע תהליך סינון של לידים ולמכור ללא מתן שירות של נציג.

 

לדוגמא: אדם שמתעניין בלימודי תואר במכללה מסוימת, הבוט יכול לבדוק האם למתעניין יש 12 שנות לימוד ותעודת בגרות, ובמידה וכן לשלוח פרטים על התואר הרלוונטי, להתחיל תהליך של מכירה וגם להוסיף ליד במערכת שיאפשר לעקוב אחר הליד ולזהות איפה הוא ב”מסע הלקוח” שלו.

 

הרבה מאד דברים שבעבר נעשו על ידי נציגים אנושיים שטחנו שעות ליד הטלפון יכולים לקרות בצורה אוטומטית ולייצר תהליך מכירה נעים והרמוני יותר לשני הצדדים: גם לבעל העסק וגם ללקוח.

 

סוג מס’ 2 – בוט לשירות לקוחות בווטסאפ

 

בוט חכם שמזהה את הלקוח ולאחר מכן מספק באופן עצמאי מידע ללקוח לפי מה שקיים במערכת הCRM.

 

לדוגמא: לקוח של חברת שליחויות שרוצה לברר איפה המשלוח שלו. במצב הזה, הבוט מבקש כמה פרטים לצורך אימות זהות הלקוח, ואז ניגש למערכת הCRM ושולף את מיקום החבילה וכל פרט מידע אחר שהעסק בוחר.

 

חלק נוסף בעבודת הבוט הוא, כשצריך, לנתב את השיחה לנציג רלוונטי, בהתאם לנושא. לדוגמא, אם החבילה אבדה או שלא נאספה בזמן, הבוט יכול לנתב את השיחה למחלקה הרלוונטית בצורה עצמאית, לפי כללים שמוגדרים לו מראש.

 

הגיע הזמן להפעיל בוטים חכמים בעסק? מערכת טקסטר מאפשרת עבודה עם בוטים חכמים לאיסוף לידים, מכירות ומתן שירות מהיר >>